Terasos atnaujinimas po žiemos

 • Terasos atnaujinimas po žiemos

  Terasos plovimas ir atnaujinimas – svarbus terasos priežiūros elementas. Kokias priemones pasirinkti, kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau ir nepakenktų terasinėms lentoms?

  MDS terasos komanda išbandė daug priemonių, skirtų terasos plovimui. Palankiai vertiname amerikiečių “MEX” ir suomų “Tikkurilos” miltelius, tačiau aukščiausius kokybės standartus atitiko ir pateisino lūkesčius “WOCA” valymo priemonės. “WOCA” lauko produktų linijoje yra du valikliai medienai/terasoms.

  Dažnai medinės įrengtos terasos paliekamos natūralios, nieko nedengiamos. Medis nuo UV spindulių ir aplinkos greitai papilkėja, o su laiku apsineša dulkėmis, pelėsiniais dariniais.

  Yra produktų, kurie gali padėti Jūsų terasai sugrąžinti „paradinį“ vaizdą. 

  „WOCA exterior cleaner”
  Lauko medienos valiklis – tai specialus valiklis skirtas valyti terasoms, fasadams ir kitai lauko medienai. Kalbant apie panaudojimą terasoms, priemonė veiksmingai pašalina nešvarumus, papilkėjimus, rūdžių žymes, dumblius ir kerpes nuo medinių lentų ir kitų medienos paviršių. Taip pat priemonė atveria poras medienoje ir ši geriau pasisavina alyvą bei ilgiau tarnauja. Šlifavimas nereikalingas.

  Darbas paprastas. Reikia nusišluoti, nusivalyti terasą. Sudrėkinti medieną ir tolygiai paskleisti produktą ant terasinių lentų. Palikti valiklį įsigerti apie 15min. Turbūt tikėjotės, jog sekantis sakinys bus – nuplaukite terasą ir ji stebuklingai ir tolygiai pašviesės. Jei taip, turime jus nuvilti. Praėjus 15min. teks čiupti šepetį ir trinti terasą išilgai lentų kryptimi. Po to terasą kruopščiai nuplauti. Stipriai papilkėjusioms terasoms procedūrą teks pakartoti.

   

  “WOCA Exterior Wood Cleaner”
  Paprastai kalbant – tai yra terasų muilas. Jo pagalba terasos plovimas tampa lengvai atliekamu darbu. Jei norite tiesiog nuplauti terasą, ar nuplauti nuo terasos purvą/grybelinius darinius prieš alyvavima, plaukite terasą “WOCA exterior wood cleaner”.

  “WOCA Deep Cleaner”
  Tai intensyvus valiklis, kuris skverbiasi giliai per medienos poras į medieną, išvalo nešvarumus ir buvusią alyvą. Taip pat naudojamas, kai norima atnaujinti papilkėjusią medienos spalvą.

  Priemonė labai lengvai paruošiama – galima paviršių išpurkšti arba įsipylus į kibirėlį ištepti teptuku. Sudrėkinkite terasą ar kitą medieną, ištepkite/išpurkškite priemone terasos lentas, o po to ištrinkite kietu šepečiu. Vėl nuplaukite ir jūsų terasa bus atnaujinta. Liks tik padengti alyva. Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad medis taps šviesus kaip beržas ir kvepės lentpjūve, bet spalva ženkliai atsinaujina.