Kaip pasirinkti namo dailylentes

 • Kaip pasirinkti namo dailylentes

  Dailylentės – ir gražu, ir apsaugo

  Darosi įprasta didžiąją namo fasado dalį pagražinti dailylentėmis. Apkaltas jomis namas ne tik atrodo gražiau, bet ir yra geriau apsaugomas nuo greitai besikeičiančių lietuviško klimato sąlygų poveikio. Lietuviai mėgsta dailylentes, kurios atrodo kaip natūrali mediena, tačiau kartu pageidauja, jog jos būtų tinkamai apsaugotos nuo lietaus ar sniego ir į namą nepraleistų drėgmės. Trečias lietuviams svarbus dalykas – kad dailylenčių priežiūra nereikalautų daug laiko ir pastangų norint išsaugoti gražų namo fasadą ilgam. Ar tai įmanoma?

   

  Viskas priklauso nuo pasirinktos medienos ir jos apsauginių priemonių

   

  Dailylentės gali būti gaminamos iš įvairių medžių, tačiau labiausiai prie mūsų klimato prisitaikiusios yra iš maumedžio, eglės ar pušies pagamintos lentos. Jos mėgstamos ir dėl to, kad sukuria namui natūralumo įspūdį. Maumedžio, pušies ar eglės dailylentės laikomos natūraliomis ir ekologiškomis statybinėmis medžiagomis, kitaip nei plastikinės, aplinkai neigiamą poveikį darančios fasadinės lentos.

  Ekspertai teigia, kad dailylentės, pagamintos iš maumedžio, yra ilgaamžiškesnės nei išpjautos iš kitų medžių. Taip yra todėl, kad maumedis savo sudėtyje turi daug sakų ir iš jo pagamintos statybinės medžiagos greitai neyra. Maumedį sunkiau įveikia termitai ir kiti medienos kenkėjai. Maumedis laikomas net tris kartus geresne statybine mediena nei pušis ar eglė. Papildomai apsaugai suteikti ši mediena dar gali būti dengiama specialia alyva. Žinoma, maumedinės dailylentės yra net keletą kartų brangesnės nei pušinės ar pagamintos iš eglės, todėl jos netiks taupantiems.

  Jeigu norite pasirinkti ekonomiškesnį variantą, rinkitės dailylentes, pagamintas iš pušies. Tik atminkite, kad tokias lenteles greičiau puola puvimo procesą paskatinantys grybeliai. Norėdami nuo jų apsisaugoti, pušines dailylentes padenkite specialiai tam skirtomis antiseptinėmis priemonėmis, dažykite medienos dažais.

   

  Į ką dar reiktų atkreipti dėmesį?

  Jei nesate patyręs lauko apdailininkas, galite net neįtarti, jog su skirtinga mediena reikia elgtis skirtingai, todėl pravartu pasidomėti medienos, kurią planuojate pirkti, savybėmis. Pavyzdžiui, dailylentes, pagamintas iš maumedžio, yra sunku pjaustyti, jos linkusios skylinėti, kol džiūsta. Dėl šios priežasties maumedinės lentelės nėra tinkamiausias variantas konstrukcijoms, kurios yra jungiamos vinimis.

   

  Ar jau pasirinkote lentelių išdėstymo būdą fasadui puošti?

  Jų yra net keletas, pavyzdžiui, „eglutė“, „rastelis“. Dailylėntės gali būti išdėstomos tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, jomis įvairiais būdais galima apkalti langus.

  Kad dailylėntės tarnautų ilgai, jas reikia tvirtinti šerdies puse į išorę, o apačią nupjauti įstrižai, kad laisvai galėtų nutekėti vanduo. Tarp namo sienos ir dailylenčių reikėtų palikti iki 2,5 cm tarpą, kad jos galėtų vėdintis ir išdžiūti. Kiekvieną pavasarį reiktų peržiūrėti, ar nėra pažeistų, pradėjusių pūti dailylenčių. Stipriai pažeistas lenteles reiktų pakeisti naujomis, o atsilupusias – perdažyti. 

  Šaltinis: https://sirdgela.lt/renkames-dailylentes-namo-fasadui/